Nieuwsflits 24-7-2021

23-07-2021
Bij deze de laatste Nieuwsflits van dit schooljaar! Veel leesplezier!
Belangrijke data: 
6 september: Start nieuwe schooljaar!
14 en 16 september: Informatieavonden
17 september: Nieuwsflits
21 en 23 september: Kennismakingsgesprekken 
___________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Wijzigingen inloop kinderen en ouders
Lestijden.jpg

Door de Corona-maatregelen hebben we dit schooljaar anders om moeten gaan met inlooptijden en ouders op het plein en in de school. Met ouders uit de MR, teamleden en kinderen hebben we recent geëvalueerd hoe zij de start van de schooldag de afgelopen maanden ervaren hebben. Op basis van die feedback hebben we met elkaar bepaald hoe we dit volgend jaar willen gaan organiseren. Bij deze brengen we u daarvan op de hoogte:

- Vanaf 8:15 uur zijn kinderen en ouders welkom op ons schoolplein. 
- Vanaf 8:20 uur kunnen de kinderen zelfstandig naar binnen lopen. 
- Om 8:30 uur gaan de deuren dicht en start de schooldag. 

We zijn blij u weer te mogen verwelkomen op ons plein. We kiezen er bewust voor om kinderen zelfstandig naar binnen te laten lopen omdat we de afgelopen periode gemerkt hebben dat dit ten goede komt aan een rustige start voor de kinderen en leerkrachten. Ook heeft het een positief effect op het zelfvertrouwen en de zelfredzaamheid van de kinderen. Mocht u de leerkracht willen spreken voor schooltijd, dan kunt u altijd een berichtje sturen via het Ouderportaal of een afspraak maken. 
________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Sociaal emotionele ontwikkeling op De Achtbaan
Kwinkwijzer.png

Omdat we de sociaal emotionele ontwikkeling van kinderen op De Achtbaan een prioriteit vinden, hebben we dit jaar onderzocht wat er nodig is om ons aanbod daar nog beter op af te stemmen. Zo kwam de werkgroep tot de conclusie dat een methode ons aanbod zou kunnen verrijken. We hebben de afgelopen maanden met het team twee methodes uitgeprobeerd en zijn tot de conclusie gekomen dat de methode Kwink voor ons en de kinderen het beste aansluit. Voor meer informatie over deze methode, lees hier verder. We houden u op de hoogte van de ontwikkelingen!
________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Even voorstellen...
Even voorstellen.jpeg

Op locatie NL verwelkomen we volgend jaar in groep 6A twee nieuwe collega's: juf Sanne en juf Patricia. Voor u en de kinderen nieuwe gezichten die zich graag hier aan u voorstellen. Wij zijn ontzettend blij met de komst van deze twee toppers en wensen ze vast veel plezier op De Achtbaan! 
________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Wij-Eindhoven inloopspreekuur 2021-2022
Wij Eindhoven.jpg

Ook volgend jaar zijn er weer twee Wij-generalisten aan onze school verbonden om ouders te ondersteunen bij allerlei vragen rondom werk, inkomen, opvoeding etc. Wie deze Wij-generalisten zijn en wanneer zij een vrijblijvend inloopspreekuur hebben op onze locaties, kunt u hier vinden. 
________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Spilpartner Little Jungle 
Little Jungle.png
Zoals u weet is Little Jungle al enkele jaren onze Spilpartner. We zijn erg trots op onze samenwerking en vertellen u hier meer over de mogelijkheden die Little Jungle biedt voor (voor en naschoolse) opvang. In de toekomst zullen we samen met Little Jungle gehuisvest zijn. Mocht u meer willen weten over onze samenwerking of Little Jungle, schroom dan niet om contact op te nemen! 
________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Vakantie tips!
unnamed.jpg

* In de vakantie worden er in het jongerencentrum Achtse Barrier gratis schilder- en knutselworkshops georganiseerd voor kinderen van 8 tot 12 jaar. Wilt u uw kinderen hiervoor aanmelden of meer informatie? Klik dan hier.
* Ook worden er weer Kindervakantieweken georganiseerd waarbij kinderen zich in kunnen schrijven voor leuke activiteiten. Wat kinderen kunnen verwachten van de gezellige activiteiten en hoe inschrijven in zijn werk gaat, leest u hier. 
* Bent u op zoek naar tips over hoe u om kunt gaan met verveling bij uw kinderen in de vakantie of wilt u graag even sparren met een pedagogisch ondersteuner over hoe u een succes kunt maken van deze zes weken vrij? Hier leest u hoe u vrijblijvend advies kunt inwinnen bij Mia, pedagogisch ondersteuner bij Lumens. 
________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Boekpromotie groeep 1-2A
Rikki aan Zee.jpg

Blijven lezen in de vakantie is voor al onze kinderen super belangrijk! Zorg er dus voor dat u regelmatig voorleest en zorg voor voldoende leesboekjes om te lezen (op/in de vakantie). Groep 1-2A deelt graag met u van welk prentenboek zij enthousiast worden. Een tipje van de sluier; dit boek sluit perfect aan bij de vakantiesfeer! 
________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Wist je dat.....?
c435ffd4918b356927e6ff03a359e0db_L.jpg

- Groep 4A, groep 5B én groep 7B gewonnen hebben met het afvalproject? Deze klassen hebben het meeste afval rondom de school ingezameld en zijn door de leerlingenraad verrast met een leuke workshop in het nieuwe schooljaar, een medaille én iets lekkers. Volgend jaar gaan we natuurlijk verder met de bewustwording rondom afval, duurzaamheid en ons milieu!

- De feestweek één groot succes was waarbij de kinderen o.a. hebben kunnen genieten van springkussens en waterglijbanen, friet, ijsjes, musicals en escaperooms?! Mede dankzij uw vrijwillige ouderbijdrage hebben wij deze week kunnen organiseren. Dank, ook aan onze geweldige toppers van de OR! 

- Wij nog steeds op zoek zijn naar ouders die af en toe willen helpen bij de bieb? Aanmelden kan nog steeds via n.vanderheijden@skpo.nl

- Wij u en uw gezin een heel erg fijne vakantie willen wensen en heel graag weer terugzien op 6 september 2021?! Tot dan!!!
________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Fijne vakantie.jpg